Logo

ITZALA

Oficjalny dystrybutor VELUX®

DARMOWA DOSTAWA
Bezpłatna wysyłka prosto do Twojego domu
0
Oryginalne rolety VELUX
Oficjalny dystrybutor VELUX
Rolety VELUX — często zadawane pytania

FAQ — Często zadawane pytania

Poniżej znajdują się odpowiedzi na niektóre z często zadawanych pytań. Wystarczy kliknąć pytanie, aby została wyświetlona odpowiedź.

Mamy nadzieję, że znajdziesz tu poszukiwane informacje. Jeżeli nie, zapraszamy do skontaktowania się z nami.

  • Czy rolety zaciemniające bezinwazyjne Itzala pasują do okien dachowych VELUX?

   Tak. Rolety zaciemniające bezinwazyjne Itzala można bez problemu montować na większości modeli okien dachowych VELUX. Sprawdź rozmiar i typ okna na podstawie jego oznakowania, a następnie, korzystając z tych informacji, wybierz i skonfiguruj roletę.

   Jeśli twoje okno dachowe VELUX nie posiada oryginalnych, wcześniej zamontowanych uchwytów mocujących na górnym obramowaniu wewnętrznym, musisz zakupić zestaw ZOZ 230 (uchwyty montażowe), aby móc zamocować rolety. Niektóre starsze okna dachowe VELUX nie posiadają wcześniej zamontowanych uchwytów montażowych.Dostępne tutaj.

  • Co jest potrzebne do montażu rolet zaciemniających bezinwazyjnych Itzala? 

   Wszystko, co będzie Ci potrzebne do montażu rolety, znajduje się w opakowaniu. Ty musisz tylko zadbać o to, aby rama była czysta i sucha, zanim przystąpisz do pracy.

  • Czy tę roletę można zdjąć, nie uszkadzając okna?

   Tak. Roletę zaciemniającą bezinwazyjną Itzala montuje się w zaczepach w górnej części okna, a na dole — za pomocą trwałego kleju. Jeśli ją prawidłowo zdejmiesz, na oknie nie pozostaną ślady kleju.

  • Czy Roletę zaciemniającą bezinwazyjną Itzala można łączyć z innymi roletami?

   Tak. Można ją montować wraz z zewnętrznymi markizami w celu uzyskania osłony termicznej oraz z moskitierami mocowanymi od strony wnętrza budynku.

  • Jaka jest trwałość Rolet zaciemniających bezinwazyjnych Itzala?

   Rolety zaciemniające bezinwazyjne Itzala są testowane pod kątem trwałości poprzez ich rozwijanie i zwijanie 7000 razy. To zapewnia ich wysoką trwałość i niezawodność przez długi czas. Ramę i tkaniny produkujemy z materiałów o tak samo wysokiej jakości co pozostałe produkty Itzala.

 • Inne
  • Czy Wasza oferta obejmuje rolety do okien poziomych i na dachach płaskich? 

   VELUX oferuje rolety do okien VELUX do płaskiego dachu oraz do poziomych elementów dodatkowych do okien dachowych VELUX, ale niestety nie sprzedajemy tych produktów w naszym sklepie.

  • Czy wykonujecie rolety na zamówienie?

   VELUX oferuje wiele kolorów i wzorów do wielu różnych rodzajów rolet i okien, ale nie wykonujemy rolet na zamówienie.

  • W jaki sposób mam rozpoznać markę i rozmiar swojego okna?

   W celu zidentyfikowania marki, rodzaju i rozmiaru okna już zamontowanego w swoim domu należy sprawdzić tabliczkę znamionową znajdującą się w górnej części okna. Tabliczki na oknach różnią się wyglądem w zależności od modelu okna. Ilustracje i wyjaśnienia dotyczące tabliczek znamionowych VELUX znajdują się tutaj. Można też skorzystać z tabeli rozmiarów w celu określenia kodu pasującego do danego okna.

   Żaluzje Itzala pasują nie tylko do okien dachowych VELUX i FAKRO, ale również do okien marek Keylite, Dakstra i RoofLITE. Niestety, firma Keylite nie umieszcza rozmiaru okna na swoich tabliczkach znamionowych. Firma Keylite stosuje numer produkcyjny. Należy zmierzyć rozmiar wewnętrznej szyby i skorzystać z tej tabeli w celu znalezienia właściwego kodu.

  • W jaki sposób należy czyścić rolety?

   Dokładne metody czyszczenia zależą oczywiście od rodzaju wybranych rolet. Większość rolet marki VELUX jest wykonana z trwałego, odpornego na zabrudzenia materiału, który z łatwością można wyczyścić za pomocą wilgotnej ściereczki. Instrukcje czyszczenia są dołączane do zakupionych produktów.

  • Czy oferujecie próbki materiałów, z których wykonane są rolety?

   Tak, ale tylko w przypadku rolet VELUX. Próbki rolet mogą być bardzo pomocne w procesie podejmowania decyzji o zakupie. Można je odnaleźć na stronie prezentującej próbki materiałów, z których wykonane są rolety.

  • Czy sprzedawane w Waszym sklepie rolety VELUX są oryginalne?

   Tak, sklep Itzala.pl należący do firmy Altaterra Ltd. jest autoryzowanym dystrybutorem formy VELUX. Nasze rolety VELUX są oryginalne i dostarczane bezpośrednio przez VELUX.

  • Czy oferujecie rolety do okien marki Roto?

   Nie. Oferujemy oryginalne rolety VELUX do okien dachowych VELUX i rolety Itzala do okien dachowych marek VELUX, FAKRO, RoofLITE, Dakstra, Keylite i Dakea.

  • Do jakich okien pasują oferowane przez Was rolety Itzala?

   Rolety Itzala pasują do okien marek VELUX, FAKRO, RoofLITE, Dakstra, Keylite i Dakea. Markiza Itzala pasuje jedynie do okien dachowych marki VELUX.

  • Do jakich okien pasują oferowane przez Was rolety Itzala?

   Rolety Itzala pasują do okien marek VELUX, FAKRO, RoofLITE, Dakstra, Keylite i Dakea. Markiza Itzala pasuje jedynie do okien dachowych marki VELUX.

 • Akcesoria do trudno dostępnych miejsc i zapewniające bezpieczną obsługę
  • Adaptery

   Jeżeli masz drążek do obsługi rolet i zamierzasz go używać do otwierania i zamykania rolet, zalecamy zamontowanie adaptera w dolnej części rolety. Pamiętaj, że będziesz potrzebować osobnego adaptera do każdej rolety.

  • Ogranicznik rozwarcia okna z kluczem

   Dzięki ogranicznikowi rozwarcia okna (łatwy w montażu element zabezpieczający) można regulować stopień otwarcia okna dachowego VELUX. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, kiedy w domu mieszkają dzieci. Specjalny klucz umożliwia otwarcie ogranicznika i pełne rozwarcie okna np. do mycia. Kiedy zamontowany jest ogranicznik, okno nadal może spełniać swoją funkcję wentylacyjną, ponieważ można je swobodnie otwierać i zamykać. Ogranicznika tego nie można stosować w przypadku uchylno-obrotowych wyłazów dachowych VELUX: GPL, GPU, GHL, GHU.

  • Zamek zabezpieczający

   Jeżeli rozważasz podniesienie poziomu bezpieczeństwa w domu, możesz nabyć zamek zabezpieczający do okna. Gdy zamek zabezpieczający jest zamknięty, nie ma możliwości otwarcia skrzydła, ale okno nadal będzie zapewniało wentylację. Stalowy zamek zabezpieczający pasuje do wszystkich obecnie oferowanych standardowych okien dachowych VELUX (z wyjątkiem GPU/GPL). Możesz z łatwością zamontować ten zamek w ramie samodzielnie.

  • Drążki

   Jeżeli dostęp do Twojego okna dachowego jest utrudniony, można zakupić drążek teleskopowy o długości regulowanej w zakresie od 100 do 180 cm (umożliwia on otwieranie okien obrotowych GGL i GGU). Jeżeli drążek ten jest za krótki, dostępny jest dodatkowy element przedłużający o długości 100 cm.

 • Płatność, ceny i rabaty
  • Czy możecie zaoferować dodatkowy rabat w przypadku dużego zamówienia?

   Nie. Nasza produkcja rolet Itzala i tak ma charakter masowy i to dlatego jesteśmy w stanie zaproponować tak niskie ceny. Na ceny produktów VELUX nie możemy zaproponować rabatu.

  • Jak sprawdzić cenę rolet, które są mi potrzebne?

   Ceny różnią się w zależności od rodzaju okna, typu rolety, koloru itp., a zatem konieczne jest przejście przez cały proces wyboru produktu, aby poznać jego ostateczną cenę. Aby uzyskać więcej informacji na temat dostawy międzynarodowej, przejdź do sekcji Dostawa międzynarodowa.

  • Jakie są dostępne metody płatności?

   Można dokonać płatności kartą VISA, VISA Electron, MASTERCARD lub PayU. Poprosimy Cię o podanie numeru karty, daty ważności i trzycyfrowego kodu bezpieczeństwa. Ta informacja przesyłana jest przy zastosowaniu wysokiego poziomu szyfrowania bezpośrednio do banku w celu weryfikacji ważności Twojej karty kredytowej lub debetowej. Po zatwierdzeniu Twojej karty wyślemy Ci drogą e-mailową potwierdzenie zamówienia. Twoja karta kredytowa lub debetowa zostanie obciążona w dniu, w którym wyślemy przesyłkę.

  • Wasz system płatności nie akceptuje mojej karty kredytowej. Co mogę zrobić?

   W naszym sklepie można dokonać kartą VISA, VISA Electron, MASTERCARD. Jeżeli nie dysponujesz żadnym z powyższych narzędzi realizacji płatności, nie będziesz w stanie dokonać zakupu w naszym sklepie. Jeżeli podejmujesz próby dokonania płatności jedną z powyższych metod, a Twoja karta nie jest akceptowana, przyczyną może być podanie błędnego numeru karty, daty jej ważności lub kodu bezpieczeństwa. Jeżeli wszystkie te dane są wprowadzone prawidłowo, należy skontaktować się z odpowiednim bankiem lub instytucją finansową.

  • Czy płatność w sklepie internetowym jest bezpieczna?

   Tak, robiąc zakupy w naszym sklepie, możesz mieć pewność, że zastosowaliśmy wszelkie środki ostrożności, których należy oczekiwać od uznanego producenta europejskiego.

   W trakcie procesu zakupowego użytkownik jest przekierowywany na bezpieczny serwer, który obsługuje wszystkie tzw. informacje wrażliwe, wraz z danymi karty. Ten serwer obsługuje szyfrowanie Secure Sockets Layer (SSL) między przeglądarką a naszą witryną, uniemożliwiając ich przechwycenie. Twoja przeglądarka powinna pokazać kłódkę na dole strony, a adres strony będzie się zaczynał od „https” — oba elementy sygnalizują, że połączono się z bezpiecznym serwerem.

   Certyfikat naszego serwera został wydany przez firmę Verisign, jednego z największych usługodawców tego typu na świecie, a jego ważność można sprawdzić w czasie rzeczywistym na stronie VeriSign, klikając ikonę VeriSign Secured Seal.

 • Zwroty i gwarancja
  • Jaką gwarancją objęte są produkty Itzala i VELUX?

   Altaterra Ltd. udziela gwarancji na okres trzech lat na produkty marki VELUX i gwarancji na okres dwóch lat na produkty marki Itzala zakupione w tym sklepie internetowym. Gwarancja w żaden sposób nie wpływa na Twoje uprawnienia przewidziane ustawą.

   W sytuacji podjęcia decyzji o zwrocie naszych produktów z powodu wady produkcyjnej (w ciągu trzech lat od zakupu w przypadku produktów marki VELUX i w ciągu dwóch lat w przypadku marki Itzala) prosimy o zapoznanie się z wymienionymi tutaj procedurami dotyczącymi zwrotów.

  • Dostarczone produkty są wadliwe. Co mam zrobić?

   Jeżeli chcesz zwrócić wadliwy produkt, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem customerservices@itzala.com.

   W przypadku zwrotu uszkodzonego produktu należy podać numer potwierdzenia zamówienia oraz przekazać nam możliwie jak najwięcej informacji na temat charakteru usterki/uszkodzenia. Umożliwi to nam bezzwłoczne rozpoczęcie procedury reklamacyjnej. W celu udokumentowania reklamacji warto również wykonać zdjęcia danego produktu. Numer potwierdzenia zamówienia znajduje się w potwierdzeniu e-mail otrzymanym przez Ciebie zaraz po zakupie produktu w sklepie internetowym.

   Bez numeru potwierdzenia zamówienia Itzala nie jest w stanie przeprowadzić procedury zwrotu pieniędzy lub wymiany produktu. Do klienta należy udokumentowanie, że okres gwarancji nie upłynął.

   Twój wadliwy produkt zostanie odebrany przez naszego przewoźnika, DHL.
   DHL skontaktuje się z Tobą przed odbiorem pod podanym przez Ciebie adresem i produkt zostanie wysłany do producenta. Wszystkie koszty związane ze zwrotem wadliwego produktu są pokrywane przez firmę Itzala.

  • Przysłano mi niewłaściwy produkt. Co mam zrobić?

   W zależności od czasu, który upłynął od zakupu, można zrezygnować z zakupu lub zwrócić zakupione towary (lub skontaktować się z przedstawicielem obsługi klienta, aby zmienił zamówienie).

   Anulowanie zakupu w ciągu 24 godzin
   Możesz zrezygnować ze swojego swojego zakupu w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia. O zamiarze rezygnacji i dokonania zwrotu zamówienia należy nas poinformować pisemnie lub wysyłając wiadomość e-mail na adres customerservices@Itzala.com. Po 24 godzinach nie możemy zagwarantować, że zamówienie nie zostało już wysłane. W takim wypadku postępować według procedury opisanej jako „Rezygnacja z zakupu w okresie 14 dni”. W razie anulowania zamówienia należy podać numer potwierdzenia zawarty w wiadomości z potwierdzeniem, która jest wysyłana zaraz po dokonaniu zakupu w sklepie internetowym.

   Rezygnacja i zwrot zakupionego towaru w okresie 14 dni
   Jeżeli rozmyślisz się po dokonaniu zakupu, możesz zwrócić produkty w wyznaczonym czasie. O chęci rezygnacji i dokonaniu zwrotu zamówienia należy nas poinformować pisemnie lub przesłać wiadomość e-mail na adres customerservices@Itzala.com. Uznajemy, że termin jest zachowany, jeśli rezygnacja została otrzymana przez nas w ciągu 14 dni od dostawy produktów. W razie rezygnacji z zakupu należy podać numer potwierdzenia zawarty w wiadomości z potwierdzeniem, która jest wysyłana zaraz po dokonaniu zakupu w sklepie internetowym.

   Aby poznać więcej informacji na temat naszych zasad zwrotów i refundacji, prosimy skorzystać z tego łącza. Jeżeli masz dodatkowe pytania dotyczące naszych zasad zwrotów, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem customerservices@Itzala.com.

  • W jaki sposób należy zwrócić produkty?

   1) Zwroty możliwe są wyłącznie w przypadku rolet, które nie zostały jeszcze zamontowane.

   2) Roletę należy zwrócić w oryginalnym opakowaniu. Opakowanie musi być stosownie zamknięte i zaklejone. Różne dodatkowe części dołączone w komplecie do rolety, takie jak śrubokręty, muszą znajdować się w swoich oryginalnych opakowaniach. Przed wysłaniem zwrotu dokładnie sprawdzić, czy w opakowaniu nie znajdują się żadne luźne części.

   Jeżeli powyższe kryteria nie są spełnione, roleta jest uznawana za sprzedaną i nie zostanie przyznany żaden zwrot ani produkt zamienny. Stanowczo zalecamy skorzystanie z przesyłki poleconej, rejestrowanej lub innej bezpiecznej metody wysyłki. Zachowaj dowód nadania do czasu uzyskania potwierdzenia odbioru przesyłki, ponieważ nie możemy ponosić odpowiedzialności za brak odebrania zwróconych towarów.

 • Dostawa
  • Jaka firma kurierska będzie dostarczać zamówione przeze mnie rolety?

   Do transportu naszych rolet korzystamy tylko ze znanych przewoźników. Ze sklepem Itzala.pl współpracuje firma kurierska DPD, która zapewnia dostawy naszych produktów prosto do Twoich drzwi.

  • Jaki jest czas dostawy?

   Zwykle realizowane przez nas zamówienia docierają do adresata w okresie od pięciu do siedmiu dni roboczych, w zależności od lokalizacji adresata. Dni robocze obejmują: Od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni świątecznych i weekendów. Aby uzyskać więcej informacji na temat dostawy międzynarodowej, przejdź do sekcji Dostawa międzynarodowa.

  • Co zrobić, jeśli dostarczona do mnie paczka jest uszkodzona?

   Jeżeli chcesz zwrócić wadliwy produkt, skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem customerservices@itzala.com, podając krótki opis sytuacji i szczegółowe dane zamówienia.

   W przypadku zwrotu uszkodzonego produktu należy podać numer potwierdzenia zamówienia oraz przekazać nam możliwie jak najwięcej informacji na temat charakteru usterki/uszkodzenia. Umożliwi to nam bezzwłoczne rozpoczęcie procedury reklamacyjnej. W celu udokumentowania reklamacji warto również wykonać zdjęcia danego produktu. Numer potwierdzenia zamówienia znajduje się w potwierdzeniu e-mail otrzymanym przez Ciebie zaraz po zakupie produktu w sklepie internetowym.

   Bez numeru potwierdzenia zamówienia nie jesteśmy w stanie przeprowadzić procedury zwrotu lub wymiany. Do klienta należy udokumentowanie, że okres gwarancji nie upłynął.

   DHL skontaktuje się z Tobą przed odbiorem pod podanym przez Ciebie adresem i produkt zostanie wysłany do producenta. Wszystkie koszty związane ze zwrotem wadliwego produktu są pokrywane przez nas.

   Twój wadliwy produkt zostanie odebrany przez współpracującego z nami przewoźnika. Przedstawiciel przewoźnika skontaktuje się z Tobą przed odbiorem pod podanym przez Ciebie adresem i produkt zostanie wysłany do producenta. Wszystkie koszty związane ze zwrotem wadliwego produktu pokryje Altaterra Ltd.

  • Co dzieje się w sytuacji, jeśli nie ma mnie w domu w momencie przybycia kuriera?

   W przypadku Twojej nieobecności w momencie dostawy kurier zwykle zostawia wiadomość i podejmuje kolejną próbę dostarczenia przesyłki w późniejszym terminie. Jeśli nie uda mu się to drugi raz z rzędu, zostawi Ci następną wiadomość podając adres, pod którym możesz roletę odebrać. Masz na to tydzień, po czym roleta wraca do nas, a my zwracamy zapłaconą kwotę na konto Twojej karty kredytowej.

  • Co dzieje się w sytuacji, jeśli nie ma mnie w domu w momencie przybycia kuriera?

   W przypadku Twojej nieobecności w momencie dostawy kurier zwykle zostawia wiadomość i podejmuje kolejną próbę dostarczenia przesyłki w późniejszym terminie. Jeśli nie uda mu się to drugi raz z rzędu, zostawi Ci następną wiadomość podając adres, pod którym możesz roletę odebrać. Masz na to tydzień, po czym roleta wraca do nas, a my zwracamy zapłaconą kwotę na konto Twojej karty kredytowej.

  • Jaka jest opłata za dostawę?

   Pobierana przez nas opłata za wysyłkę towaru wynosi 0 EUR brutto za każde zamówienie. Opłata za dostawę jest zryczałtowana, co oznacza, że cena jest ta sama niezależnie od liczby zamówionych produktów. Aby uzyskać więcej informacji na temat dostawy międzynarodowej, przejdź do sekcji Dostawa międzynarodowa.

  • Jak mogę śledzić status realizacji mojego zamówienia?

   W momencie wysłania produktów do adresata wysyłamy również do niego wiadomość e-mail. Wiadomość ta zawiera numer przesyłki umożliwiający śledzenie jej na stronie internetowej przewoźnika na bieżąco aż do momentu, gdy dotrze do Twoich drzwi.

 • Rolety Itzala a VELUX
  • Jaka jest najważniejsza różnica pomiędzy roletami zaciemniającymi Itzala i VELUX?

   Rolety zaciemniające VELUX są najwyższej jakości roletami zapewniającymi pełne zaciemnienie bez względu na porę dnia oraz skuteczną ochronę przed nagrzewaniem. Rolety zaciemniające VELUX zostały wykonane z odpornego na zabrudzenia poliestru, którego zewnętrzna strona jest pokryta aluminium zatrzymującym ciepło wewnątrz pomieszczenia zimą i odbijającym światło słoneczne latem. Są one dostępne w szerokiej gamie kolorów, ze wzorami lub bez wzorów. Możliwy jest wybór pomiędzy obsługą manualną i zdalnym sterowaniem. Roleta znajduje się w konstrukcji ze smukłych prowadnic, górnej i bocznych, i może być umieszczona w dowolnym miejscu okna. Boczne prowadnice są pomalowane na kolor czarny od wewnętrznej strony, co zapobiega prześwitywaniu światła przy krawędziach rolety. Markizy VELUX zakupione w sklepie internetowym VELUX są objęte trzyletnią gwarancją.

   Rolety zaciemniające Itzala charakteryzują się wysoką jakością, a dzięki masowej produkcji możemy też oferować je w niższej cenie. Umożliwia niemal całkowite zaciemnienie i jest bardzo łatwa w użytkowaniu. Materiał, z którego są wykonane to wytrzymała, odporna na zabrudzenia kombinacja poliestru i nieprzepuszczającej światła gumowanej tkaniny. Rolety Itzala są dostępne w trzech różnych kolorach. Roleta porusza się w smukłych aluminiowych ramach, które umożliwiają regulację jej pozycji w różnych miejscach okna. Rolety zaciemniające Itzala zakupione w sklepie internetowym VELUX są objęte dwuletnią gwarancją.

  • Jaka jest najważniejsza różnica pomiędzy żaluzjami Itzala i VELUX?

   Żaluzje Itzala i VELUX są łatwe w czyszczeniu i idealnie nadają się do kuchni i łazienek, czyli do pomieszczeń, gdzie może występować wysoka wilgotność.

   Żaluzje VELUX umożliwiają kontrolowanie ilości i kierunku światła docierającego do pomieszczenia — nawet przy otwartym oknie. Listwy są pozbawione otworów, więc nie dopuszczają do pomieszczenia niechcianego światła z zewnątrz. Oferta obejmuje dziewięć klasycznych wersji kolorystycznych oraz manualną obsługę lub sterowanie zdalne. Uchwyt regulacji nachylenia w wersji obsługiwanej manualnie może być umieszczony na dogodnej dla użytkownika wysokości. Żaluzje VELUX są objęte trzyletnią gwarancją.

   Żaluzje Itzala to produkt niskobudżetowy, który umożliwia regulację ilości i kąta padania promieni światła w pomieszczeniu. Dostępne są w kolorze białym z bezsznurkowym systemem obsługi. Żaluzje Itzala zakupione w sklepie internetowym są objęte dwuletnią gwarancją.

  • Jaka jest najważniejsza różnica pomiędzy roletami dekoracyjnymi Itzala i VELUX?

   Roleta dekoracyjna VELUX dostępna jest w 37 różnych kolorach i wzorach. Wyposażona jest w bezstopniowy system regulacji pozycji, co oznacza, że może być umieszczona na dowolnej wysokości okna. Rolety dekoracyjne VELUX są dostępne w wersji z obsługą ręczną i ze zdalnym sterowaniem. Manualnie obsługiwane rolety dekoracyjne VELUX z uchwytem pozycjonującym i pilotem zdalnego sterowania VELUX poruszają się w bocznych prowadnicach wykonanych z anodowanego aluminium w kolorze naturalnym. Prowadnice te zapewniają płynne działanie, swobodną regulację pozycji rolety i zapobiegają przedostawaniu się światła przy krawędziach. Manualnie obsługiwane rolety dekoracyjne VELUX z haczykami są dostępne bez górnej i bocznych prowadnic i mogą być umieszczone na trzech różnych wysokościach. Rolety dekoracyjne VELUX objęte są trzyletnią gwarancją.

   Roleta dekoracyjna Itzala jest przystępną cenowo, niskobudżetową opcją dostępną w dwóch kolorach: beżowym i granatowym. Jest wyposażona w solidny mechanizm zwijający oraz trójpozycyjne zaciski do zamocowania na oknie. Rolety dekoracyjne Itzala zakupione w sklepie internetowym są objęte dwuletnią gwarancją.

  • Jaka jest najważniejsza różnica pomiędzy roletami dekoracyjnymi Itzala i VELUX?

   Roleta dekoracyjna VELUX dostępna jest w 37 różnych kolorach i wzorach. Wyposażona jest w bezstopniowy system regulacji pozycji, co oznacza, że może być umieszczona na dowolnej wysokości okna. Rolety dekoracyjne VELUX są dostępne w wersji z obsługą ręczną i ze zdalnym sterowaniem. Manualnie obsługiwane rolety dekoracyjne VELUX z uchwytem pozycjonującym i pilotem zdalnego sterowania VELUX poruszają się w bocznych prowadnicach wykonanych z anodowanego aluminium w kolorze naturalnym. Prowadnice te zapewniają płynne działanie, swobodną regulację pozycji rolety i zapobiegają przedostawaniu się światła przy krawędziach. Manualnie obsługiwane rolety dekoracyjne VELUX z haczykami są dostępne bez górnej i bocznych prowadnic i mogą być umieszczone na trzech różnych wysokościach. Rolety dekoracyjne VELUX objęte są trzyletnią gwarancją.

   Roleta dekoracyjna Itzala jest przystępną cenowo, niskobudżetową opcją dostępną w dwóch kolorach: beżowym i granatowym. Jest wyposażona w solidny mechanizm zwijający oraz trójpozycyjne zaciski do zamocowania na oknie. Rolety dekoracyjne Itzala zakupione w sklepie internetowym są objęte dwuletnią gwarancją.

  • Jaka jest najważniejsza różnica pomiędzy markizami Itzala i VELUX?

   Markizy Itzala i VELUX zmniejszają stopień nagrzewania się pomieszczenia poprzez rozproszenie docierającego światła. Markizy skutecznie zmniejszają nagrzewanie się pomieszczenia poprzez zmniejszenie ilości światła słonecznego. Mogą również służyć jako wytłumienie w przypadku ulewnego deszczu. Zarówno markizy VELUX, jak i Itzala, są dostępne jedynie w wersji z czarnej przezroczystej siatki. Markiza VELUX zapewnia przepuszczalność światła na poziomie 14%.

   Markiza VELUX dostępna jest w wersji z obsługą manualną oraz ze zdalnym sterowaniem i zasilaniem elektrycznym lub solarnym, a także z bezstopniową regulacji pozycji. Markizy VELUX objęte są trzyletnią gwarancją.

   Markiza Itzala jest dostępna jedynie w wersji z obsługą manualną z haczykami. Markizy Itzala zakupione w sklepie internetowym są objęte dwuletnią gwarancją.

 • Rolety zdalnie sterowane pilotem
  • Kiedy warto wybrać rolety ze sterowaniem elektrycznym?

   Elektrycznie sterowane rolety VELUX są idealnym rozwiązaniem do elektrycznych okien dachowych VELUX i są do nich doskonale dopasowane. Jeżeli jednak nie posiadasz elektrycznie sterowanego okna dachowego VELUX, ale chcesz korzystać z elektrycznie sterowanej rolety, wystarczy dodać do zamówienia elektryczny sterownik KUX 100. Z uwagi na fakt, że roleta ta jest zdalnie sterowana, jest ona świetnym rozwiązaniem do okien, które znajdują się poza zasięgiem ręki lub w miejscach, gdzie niezbędna jest częsta regulacja dopływu światła zewnętrznego.

  • Kiedy warto wybrać rolety ze sterowaniem elektrycznym, z zasilaniem solarnym?

   Zasilane solarnie rolety VELUX są doskonałym rozwiązaniem do manualnie obsługiwanych okien dachowych VELUX oraz do zasilanych solarnie okien dachowych VELUX. Z uwagi na fakt, że w komplecie z roletą załączony jest pilot zdalnego sterowania i jest ona wyposażona w akumulator ładowany solarnie, jest to również idealne rozwiązanie do okien zamontowanych w miejscach o utrudnionym dostępie oraz gdzie konieczna jest częsta regulacja ilości docierającego z zewnątrz światła. Nie jest potrzebne żadne okablowanie.

  • Co muszę wziąć pod uwagę rozważając zakup rolety VELUX o sterowaniu innym niż manualne?

   Przy wyborze rolety sterowanej w inny sposób niż manualnie warto uwzględnić kilka czynników.

   1. Wyłącznie oryginalne rolety VELUX są wyposażone w zdalne sterowanie. Wszystkie rolety Itzala są obsługiwane manualnie.

   2. Rolety VELUX są dostępne w wersji z zasilaniem elektrycznym lub solarnym. Obie są bardzo praktyczne i umożliwiają łatwą regulację pozycji rolet i sprawiają, że pełna kontrola nad dostępem światła dziennego do pomieszczenia jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. Zdalnie sterowane rolety są szczególnie zalecane do okien, które są poza zasięgiem ręki, w zestawieniu lub wysoko na poddaszu, oraz do okien, w których konieczna będzie częsta regulacja stopnia zacienienia.

   Elektrycznie sterowane rolety są dostępne jedynie w wersji przystosowanej do elektrycznych okien dachowych VELUX INTEGRA®. Zasilane solarnie rolety pasują do wszystkich manualnie obsługiwanych okien dachowych VELUX oraz do wszystkich solarnie zasilanych okien dachowych VELUX INTEGRA®.

   Oba typy rolet są zdalnie sterowane, ale mogą być również obsługiwane manualnie. Nie dotyczy to jedynie funkcji regulacji nachylenia elektrycznie sterowanych żaluzji VELUX. Pilot zdalnego sterowania do elektrycznie sterowanych rolet jest zasilany bateriami. Zasilanie pilota zdalnego sterowania rolety z zasilaniem solarnym pochodzi z energooszczędnego, ładowanego solarnie akumulatora, który nawet bez ładowania umożliwia wykonanie 600 cykli pracy. Elektrycznie sterowane rolety są również dostępne w wersji z wykorzystaniem technologii io-homecontrol®, która umożliwia korzystanie z tzw. funkcji inteligentnych, np. czasowej, automatycznej regulacji rolet.

   3. Rolety o sterowaniu innym niż manualne są dostępne w wielu możliwych wersjach. Rolety zaciemniające i rolety dekoracyjne są dostępne w wersji z zasilaniem elektrycznym lub solarnym. Żaluzje są dostępne jedynie w wersji z obsługa manualną lub z zasilaniem elektrycznym. Markizy są dostępne w wersji z obsługą manualną, zasilaniem elektrycznym lub solarnym. Rolety plisowane są jedynie dostępne w wersji z obsługą manualną. Oba typy rolet są zdalnie sterowane, ale mogą być również obsługiwane manualnie. Nie dotyczy to jedynie funkcji regulacji nachylenia elektrycznie sterowanych żaluzji VELUX. Pilot zdalnego sterowania do elektrycznie sterowanych rolet jest zasilany tradycyjnymi bateriami, a solarnie zasilane rolety — z energooszczędnego, ładowanego solarnie akumulatora, który nawet bez ładowania umożliwia wykonanie 600 cykli pracy. Elektrycznie sterowana roleta jest również dostępna z zastosowaniem inteligentnej technologii io-homecontrol®, która umożliwia korzystanie z dodatkowych funkcji, takich jak np. czasowa regulacja pozycji rolet. Oba rodzaje rolet są świetnie dopasowane do już zamontowanych okien dachowych VELUX, ale jeżeli zamierzasz kupić roletę do stałego okna VELUX do dachu płaskiego (CFP), konieczny będzie zakup dodatkowego zestawu adaptacyjnego (KUX 100). Jest to dodatkowy sterownik elektryczny, który umożliwia montaż plisowanych rolet FMG na stałych oknach CFP. Wymaga to osobnej instalacji i zasilania elektrycznego.

   W końcu należy zdecydować, jakiego rodzaju roletę wybrać — zaciemniającą czy dekoracyjną. Obie wersje są dostępne w wersji z zasilaniem elektrycznym lub solarnym, podczas gdy żaluzje VELUX dostępne są jedynie w wersji z obsługą manualną oraz z zasilaniem elektrycznym. Markizy są dostępne w wersji z obsługa manualną i zasilaniem solarnym. Roleta plisowana VELUX jest dostępna jedynie w wersji z obsługą manualną.

 • Montaż rolet
  • Jak znaleźć instrukcję montażu?

   Jeżeli poszukujesz konkretnej instrukcji montażu, powinna ona znajdować się na stronie dotyczącej danego produktu. Można również odwiedzić naszą stronę poświęconą montażowi produktów, gdzie można znaleźć instrukcje montażu wszystkich produktów oferowanych i sprzedawanych w sklepie internetowym. Instrukcje dostępne są w formacie PDF, a w przypadku niektórych produktów udostępniamy również filmy instruktażowe „krok po kroku”.

  • Jak trudny jest montaż rolet?

   Rolety VELUX są bardzo łatwe w montażu dzięki. Przy opisie każdego produktu VELUX znajduje się przystępna wersja instrukcji montażu. Można również odwiedzić naszą stronę poświęconą montażowi produktów, gdzie można znaleźć instrukcje montażu wszystkich produktów oferowanych i sprzedawanych w sklepie internetowym. Instrukcje dostępne są w formacie PDF, a w przypadku niektórych produktów udostępniamy również filmy instruktażowe „krok po kroku”.

  • Czy jest jakaś różnica pomiędzy montażem rolet VELUX i Itzala?

   Tak. System Pick&Click!® jest dostępny tylko w przypadku okien dachowych VELUX i rolet marki VELUX.

  • Posiadam okno innej marki niż VELUX. Czy mogę zamontować roletę VELUX?

   Nie. Rolety VELUX są wykonane specjalnie z myślą o oknach dachowych VELUX w celu zapewnienia idealnego dopasowania. Jeżeli posiadasz okno marek FAKRO, RoofLITE, Dakstra lub Keylite, w naszym sklepie internetowym znajdziesz rolety Itzala pasujące do Twojego okna. Jeżeli Twoje okno jest innej marki, w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji konieczny będzie kontakt z jego producentem.

 • Ogólne informacje o roletach
  • Czy można zastosować rolety zaciemniające w połączeniu z innymi roletami?

   Tak, rolety zaciemniające mogą być zastosowane w połączeniu z markizami, co zapewnia dodatkową ochronę przed nagrzewaniem oraz w połączeniu z moskitierami, które uniemożliwiają owadom dostanie się do wnętrza. Należy jednak zwrócić uwagę, że nie można stosować rolet sterowanych elektrycznie w połączeniu z roletami zasilanymi solarnie.

  • Czy można zastosować rolety zaciemniająco-plisowane w połączeniu z innymi roletami?

   Tak, rolety zaciemniająco-plisowane mogą być stosowane w połączeniu z markizami, co zapewnia dodatkową ochronę przed nagrzewaniem oraz w połączeniu z moskitierami, które uniemożliwiają owadom dostanie się do wnętrza. Należy jednak zwrócić uwagę, że nie można stosować rolet zasilanych elektrycznie w połączeniu z roletami zasilanymi solarnie.

  • Czy można zastosować markizy w połączeniu z innymi roletami?

   Tak, markizy mogą być stosowane w połączeniu z dowolnym rodzajem rolet wewnętrznych w celu osiągnięcia wyższego stopnia komfortu i kontroli nad docierającym do wnętrza światłem dziennym. Można je również stosować w połączeniu z moskitierami, aby uniemożliwić owadom dostanie się do wnętrza. Warto zwrócić uwagę, że jeżeli połączy się zastosowanie markizy i wewnętrznej rolety zasilanej solarnie, zdolność baterii słonecznych do ładowania będzie ograniczona lub wyeliminowana. Należy też zwrócić uwagę, że nie można łączyć zastosowania rolet zasilanych elektrycznie oraz zasilanych solarnie.

  • Czy można zastosować Energooszczędna roleta zaciemniająca FHC w połączeniu z innymi roletami?

   Tak, Energooszczędna roleta zaciemniająca FHC mogą być stosowane w połączeniu z markizami, co zapewnia dodatkową ochronę przed nagrzewaniem oraz w połączeniu z moskitierami, które uniemożliwiają owadom dostanie się do wnętrza. Należy jednak zwrócić uwagę, że nie można stosować rolet zasilanych elektrycznie w połączeniu z roletami zasilanymi solarnie.

  • Czy można zastosować rolety plisowane w połączeniu z innymi roletami?

   Tak, rolety plisowane mogą być stosowane w połączeniu z markizami VELUX, co zapewnia dodatkową ochronę przed nagrzewaniem oraz w połączeniu z moskitierami VELUX, które uniemożliwiają owadom dostanie się do wnętrza. Należy jednak zwrócić uwagę, że nie można stosować rolet zasilanych elektrycznie w połączeniu z roletami zasilanymi solarnie.

  • Czy można zastosować rolety dekoracyjne w połączeniu z innymi roletami?

   Tak, rolety dekoracyjne mogą być stosowane w połączeniu z markizami, co zapewnia dodatkową ochronę przed nagrzewaniem oraz w połączeniu z moskitierami, które uniemożliwiają owadom dostanie się do wnętrza. Należy jednak zwrócić uwagę, że nie można stosować rolet sterowanych elektrycznie w połączeniu z roletami zasilanymi solarnie.

  • Czy można zastosować żaluzje w połączeniu z innymi roletami?

   Tak, żaluzje mogą być stosowane w połączeniu z markizami, co zapewnia dodatkową ochronę przed nagrzewaniem oraz w połączeniu z moskitierami, które uniemożliwiają owadom dostanie się do wnętrza. Należy jednak zwrócić uwagę, że nie można stosować rolet sterowanych elektrycznie w połączeniu z roletami zasilanymi solarnie.

  • Czy można zastosować rolety zaciemniające i markizy w połączeniu z innymi roletami VELUX?

   Tak, rolety zaciemniające i markizy VELUX można stosować w połączeniu z moskitierami, aby uniemożliwić owadom dostanie się do wnętrza.

  • Czy można stosować Energooszczędna roleta zaciemniająca FHC i markizy w połączeniu z innymi roletami VELUX?

   Tak, Energooszczędna roleta zaciemniająca FHC i markizy VELUX można stosować w połączeniu z moskitierami, aby uniemożliwić owadom dostanie się do wnętrza.

  • Czy mogę stosować moskitierę w połączeniu z roletami VELUX?

   Moskitierę VELUX można stosować w połączeniu ze wszystkimi wewnętrznymi roletami w celu osiągnięcia wyższego stopnia kontroli nad docierającym do wnętrza światłem dziennym. Moskitierę można również stosować w połączeniu z markizami oraz zewnętrznymi roletami VELUX w celu uzyskania dodatkowego zabezpieczenia przed nagrzewaniem. Moskitiera VELUX jest montowana na ścianie wewnętrznej, a nie bezpośrednio na oknie. Jeżeli na oknie zainstalowane są już inne rolety, można je swobodnie zwijać i rozwijać oraz zamykać i otwierać okno. Jeżeli okno i/lub roleta są obsługiwane manualnie, podczas otwierania lub zamykania okna należy zwinąć moskitierę do góry.

   Jeżeli jest to okno obrotowe z osią obrotu w połowie okna, zalecamy zablokowanie go w pozycji otwartej lub zamkniętej przy pomocy rygli, aby uniknąć uszkodzenia okna lub moskitiery.

  • Czy można stosować rolety dekoracyjne i markizy w połączeniu z innymi roletami VELUX?

   Tak, rolety dekoracyjne i markizy VELUX można stosować również w połączeniu z moskitierami, aby uniemożliwić owadom dostanie się do wnętrza.

  • Na ile trwałe są rolety Itzala?

   Testujemy je do granic możliwości. Każdą z rolet zwijamy i rozwijamy 7000 razy, sprawdzając ją pod kątem wytrzymałości i niezawodności.

  • Na ile trwałe są rolety VELUX?

   Testujemy je do granic możliwości. Każdą z rolet zwijamy i rozwijamy 10 000 razy, sprawdzając ją pod kątem wytrzymałości i niezawodności.

  • Czy solarna markiza zaciemniająca jest właściwym rozwiązaniem do mojego pokoju i dla moich potrzeb?

   Solarna markiza zaciemniająca VELUX blokuje promienie słoneczne, zanim te dotrą do szyby, pomagając w utrzymaniu chłodu w domu w ciepłe, słoneczne dni. Wytrzymały a zarazem lekki materiał zapewnia zaciemnienie i większy komfort snu. Współczesna konstrukcja doskonale komponuje się z dachem i jest dostarczana wraz ze wstępnie sparowaną klawiaturą naścienną, która umożliwia łatwą obsługę, a jej montaż zajmuje dosłownie chwilę.

  • Czy roleta zaciemniająca jest właściwym rozwiązaniem do mojego pokoju i dla moich potrzeb?

   Rolety zaciemniające są wykonane z materiału nieprzepuszczającego światła, który skutecznie blokuje dopływ światła do pomieszczenia. Zapewniają świetne warunki do nocnego odpoczynku lub popołudniowej drzemki i są zalecane do sypialni oraz pokojów dziecięcych. Są również idealne do kin domowych oraz pokojów gościnnych.

  • Czy roleta zaciemniająco-plisowana jest właściwym rozwiązaniem do mojego pokoju i do moich potrzeb?

   Roleta zaciemniająco-plisowana jest połączeniem klasycznej rolety zaciemniającej VELUX z roletą plisowaną. Część plisowana jest połączona z dolną krawędzią części zaciemniającej. Taka budowa zapewnia dużą elastyczność zastosowań: część zaciemniająca rolety zatrzymuje taką ilość światła, jakiej sobie zażyczysz, a półprzezroczysta część plisowana rozprasza pozostałą część światła docierającego do pomieszczenia. Roleta zaciemniająco-plisowana jest idealnym rozwiązaniem do każdego pomieszczenia, w którym potrzebna jest elastyczność w zakresie zaciemnienia oraz przytłumionego, łagodnego światłą przepuszczanego przez roletę plisowaną, np. do wnętrz, gdzie potrzeby mogą zależeć od pory dnia (tzn. do sypialni, pokojów dziecięcych, dziennych oraz telewizyjnych). Świetnie się sprawdza również w pokojach gościnnych i domowych biurach.

  • Czy markiza jest właściwym rozwiązaniem do mojego pokoju i do moich potrzeb?

   Głównym celem markiz jest zapobieganie nagrzewaniu się pomieszczeń. Jest to zewnętrzna roleta, która bezpośrednio zatrzymuje promienie słoneczne i może w znacznym stopniu ograniczyć nagrzewanie się wnętrza. Markizy wykonane są z odpornego na warunki atmosferyczne i wyjątkowo wytrzymałego materiału o strukturze siatki. Zalecamy je do wszystkich pomieszczeń, co do których zależy Ci na zmniejszeniu dokuczliwości nagrzewania promieniami słonecznymi i na podniesieniu komfortu ich użytkowania.

  • Czy Energooszczędna roleta zaciemniająca FHC jest właściwym rozwiązaniem do mojego pokoju i do moich potrzeb?

   Energooszczędna roleta zaciemniająca FHC jest wykonana z podwójnie plisowanego poliestru o właściwościach zaciemniających, z wewnętrzną strukturą plastra miodu pokrytą powłoką aluminiową. Roleta ta skutecznie zaciemnia pomieszczenie, a ponadto poprawia izolację termiczną okna, co dodatkowo zwiększa komfort użytkowania pomieszczenia. Te cechy w połączeniu z eleganckim wyglądem oraz elastyczną regulacją pozycji sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie do sypialni i pokojów dziennych.

  • Czy moskitiera jest właściwym rozwiązaniem do mojego pokoju i dla moich potrzeb?

   Moskitiera VELUX zatrzyma wszystkich nieproszonych gości — muchy i inne owady — równocześnie pozwalając cieszyć się świeżym powietrzem docierającym do wnętrza przez otwarte okno dachowe. Moskitiera jest instalowana bezpośrednio na ścianie. Jest wykonana z trwałego, przezroczystego materiału siatkowego, który jest łatwy w czyszczeniu i nie przesłania widoku ani nie blokuje docierającego światła. Gdy nie jest używana, siatka dyskretnie skrywa się w eleganckim górnym kasetonie. Zalecamy moskitiery do wszystkich pomieszczeń, w których zależy Ci na skutecznej wentylacji, a jednocześnie na braku owadów.

  • Czy roleta plisowana jest właściwym rozwiązaniem do mojego pokoju i dla moich potrzeb?

   Roleta plisowana VELUX jest wykonana z przepuszczającego światło materiału poliestrowego, który zmiękcza docierające światło dzienne, przez co zapewnia niepowtarzalny efekt dekoracyjny — w szczególności wersja „lotna”, czyli ręcznie obsługiwana roleta, która nie jest przymocowana ani do dolnej, ani do górnej części okna. Zapewnia to zwiększone możliwości kontroli nad nieprzesłoniętym widokiem za oknem oraz ilością docierającego do wnętrza światła. Umożliwia ona również stworzenie wyjątkowych kolorowych efektów świetlnych dopełniających wystrój danego pomieszczenia. Rolety plisowane zalecamy do pokojów dziennych i jadalni, ale świetnie sprawdzają się one również w biurach i korytarzach. Rolety plisowane są wykonane specjalnie z myślą o oryginalnych oknach dachowych VELUX.

  • Czy roleta dekoracyjna jest właściwym rozwiązaniem do mojego pokoju i dla moich potrzeb?

   Jeżeli poszukujesz przystępnej cenowo rolety, która gwarantuje podstawowy poziom prywatności, a jednocześnie zależy Ci na pewnej ilości światła dziennego, roleta dekoracyjna jest właściwym wyborem. Rolety dekoracyjne są wykonane z przepuszczającego światło poliestru, który rozprasza docierające do wnętrza światło w różnym stopniu, w zależności od koloru danej rolety. Dzięki temu roleta ma charakter dekoracyjny, ale również pomaga zapewnić odpowiedni poziom oświetlenia. Rolety dekoracyjne są szczególnie zalecane do pokojów dziennych i jadalni, ale świetnie sprawdzają się również w biurach, korytarzach i pokojach do zabaw.

  • Czy żaluzja jest właściwym rozwiązaniem do mojego pokoju i do moich potrzeb?

   Żaluzje wykonane są z listew z lakierowanego aluminium, które umożliwiają regulację ilości i kąta światła dziennego docierającego do wnętrza, co zapewnia wyjątkowe efekty świetlne. Żaluzje są odporne na wilgoć i plamy oraz z łatwością można je wyczyścić. Są zatem doskonałym rozwiązaniem do kuchni, łazienek oraz do każdego innego pomieszczenia, w którym może wystąpić wysoki poziom wilgotności. Z uwagi na fakt, że żaluzje zapewniają dużą swobodę w zakresie regulacji docierającego do wnętrza światła, są również świetnym rozwiązaniem do jadalni, korytarzy i pokojów zabaw.

  • Dlaczego warto wybrać połączenie Energooszczędna roleta zaciemniająca FHC i markiz?

   Wybierz połączenie 2 w 1 rolet Energooszczędna roleta zaciemniająca FHC i markiz VELUX, jeżeli chcesz cieszyć się wolnością i szerokimi możliwościami. Energooszczędna roleta zaciemniająca FHC nadają pomieszczeniu eleganckiego charakteru, a w połączeniu z markizami umożliwiają zablokowanie dopływu światła z zewnątrz. Jednocześnie podnoszą właściwości izolacyjne okna, co skutecznie zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczenia. Zestaw ten pomaga stworzyć w pokoju bardzo komfortowe warunki.

  • Dlaczego warto wybrać połączenie rolet dekoracyjnych i markiz?

   Połączenie 2 w 1 rolet dekoracyjnych i markiz VELUX zapewnia mnóstwo praktycznych możliwości. Roleta dekoracyjna jest wykonana z przepuszczającego światło materiału, który zmiękcza dochodzące do pomieszczenia światło słoneczne, co jest świetnym sposobem na zapewnienie sobie podstawowej prywatności przy jednoczesnym dopuszczeniu światła słonecznego do pomieszczenia. Markizy blokują promienie słoneczne, zanim dotrą one do szyby, co skutecznie ogranicza nagrzewanie się wnętrza pomieszczenia. Oba rodzaje rolet można obsługiwać niezależnie, co sprawia, że jest to jedno z naszych z najbardziej praktycznych i uniwersalnych rozwiązań.

  • Kiedy warto wybrać markizy Itzala?

   Nawet w warunkach zimowych okna dachowe mogą nagrzewać się do uciążliwych temperatur. Markizy Itzala są rozwiązaniem tego problemu, ponieważ stanowią zewnętrzną barierę dla promieni słonecznych. Markizy znacząco ograniczają ilość docierającego do wnętrza ciepła i zatrzymują promienie słoneczne, jeszcze zanim dotrą one do szyby okiennej. Ponadto w estetyczny sposób rozpraszają docierające do pomieszczenia światło. Wytrzymały materiał z włókna szklanego powlekanego PVC, z którego wykonana jest markiza, jest odporny na działanie negatywnych czynników biologicznych oraz na zabrudzenia. Dodatkowo pozwala wytłumić odgłos ulewnego deszczu, ponieważ uniemożliwia dotarcie kropli do szyby. Kiedy nie są używane, markizy można dyskretnie schować w bezpiecznym kasetonie w górnej części obudowy okna. Markizy Itzala są dostępne do okien marek VELUX. Należy pamiętać, że markizy Itzala nie są kompatybilne z oknami dachowymi VELUX INTEGRA® (elektrycznie sterowane okna dachowe).

  • Kiedy warto wybrać rolety zaciemniające Itzala

   Roleta zaciemniająca Itzala pasuje do okien dachowych marek VELUX, FAKRO, RoofLITE, Dakstra, Keylite i Dakea i jest świetnym rozwiązaniem, jeżeli zależy Ci na odcięciu dopływu światła zewnętrznego. Roleta jest wykonana z wytrzymałej, odpornej na zabrudzenia mieszanki poliestru i nieprzepuszczającego światła materiału gumowego. Wyposażona jest w smukłe aluminiowe ramy, które umożliwiają regulację położenia rolety w wielu różnych pozycjach.

  • Kiedy warto wybrać rolety dekoracyjne Itzala?

   Roleta dekoracyjna Itzala jest przystępną cenowo, niskobudżetową opcją dostępną w kolorze beżowym i granatowym. Jest wyposażona w solidny mechanizm zwijający oraz trójpozycyjne zaciski do zamocowania na oknie. Wykonana jest z poliestru o wysokiej wytrzymałości i trwałości. Jeżeli poszukujesz możliwie najtańszych rolet do swoich okien dachowych, wybierz dekoracyjne rolety Itzala. Roleta jest dostępna do okien dachowych marek VELUX, FAKRO, RoofLITE, Dakstra, Keylite i Dakea.

  • Kiedy warto wybrać żaluzje Itzala?

   Żaluzje Itzala są dostępne do okien dachowych marek VELUX, FAKRO, RoofLITE, Dakstra, Keylite i Dakea. Żaluzje tego typu zapewniają doskonałe możliwości regulacji ilości docierającego do wnętrza światła dziennego. Ponadto charakteryzują się klasycznym i stylowym wyglądem, do którego styliści i projektanci zawsze chętnie powracają. A wszystko to w bardzo przystępnej cenie. Żaluzje są białe, wyposażono je w wygodny, bezsznurkowy system obsługi. Lakierowane aluminiowe listwy świetnie nadają się do wilgotnych pomieszczeń, takich jak kuchnie lub łazienki.

  • Dlaczego warto wybrać markizy VELUX?

   Markizy VELUX są zewnętrznymi roletami, które blokują promienie słoneczne, zanim dotrą one do szyby okiennej, dzięki czemu bardzo skutecznie zapobiegają nagrzewaniu się wnętrz. Gdy nie jest używana, markiza dyskretnie skrywa się za górną pokrywą. Kiedy jest rozciągnięta do dolnej części ramy skrzydła okiennego, półprzezroczysty materiał odcina bezpośredni dopływ promieni słonecznych i skutecznie zmniejsza temperaturę w pomieszczeniu, ale nie przesłania widoku na zewnątrz. Roletę można umiejscowić w dowolnym miejscu okna i można z niej korzystać przy otwartym oknie. Z tego względu markizy są idealne do pomieszczeń, w których zależy Ci na skutecznej ochronie przed nagrzewaniem przy jednoczesnym zachowaniu widoczności na zewnątrz i bez zupełnego zaciemnienia.

  • Dlaczego warto wybrać rolety zaciemniające VELUX?

   Rolety zaciemniające VELUX są wykonane specjalnie z myślą o oryginalnych oknach dachowych VELUX. Zapewniają całkowite zaciemnienie o dowolnej porze dnia lub nocy. Aluminiowa powłoka odbija promienie słoneczne latem, a zimą zatrzymuje ciepło wewnątrz pomieszczeń. Zapewniają one pełną swobodę w zakresie regulacji pozycji. Chowają się pod aluminiową maskownicą górną, a ich boczne krawędzie są w aluminiowych prowadnicach, które od wewnętrznej strony pomalowano na czarno, aby zapobiec przedostawaniu się światła przy krawędziach. Rolety zaciemniające są idealnym rozwiązaniem do sypialni, pokojów dziecięcych, kina domowego oraz pomieszczeń, w których światła uliczne lub przejeżdżających samochodów przeszkadzają w swobodnym wypoczynku. Świetnie sprawdzą się również, jeśli po prostu zależy Ci na kontrolowaniu ilości docierającego do pomieszczenia światła, na zmniejszeniu stopnia nagrzewania się pomieszczenia lub stopnia utraty ciepła z pomieszczenia.

  • Dlaczego warto wybrać rolety dekoracyjne VELUX?

   Rolety dekoracyjne VELUX zapewniają podstawowy stopień prywatności, a jednocześnie pozwalają, aby światło dzienne docierało do pomieszczenia. Roleta dekoracyjna porusza się w wąskich aluminiowych profilach i można ją umieścić w dowolnym miejscu okna. Roleta dekoracyjna jest skutecznym i praktycznym rozwiązaniem, które zapewnia stosowną ochronę oraz świetny wygląd. Rolety dekoracyjne doskonale pasują zatem do pokojów dziennych, biur, pokojów zabaw i innych pokojów, gdzie potrzebna jest prywatność oraz możliwość rozproszenia docierającego światła dziennego. Rolety te są wykonane specjalnie z myślą o oryginalnych oknach dachowych VELUX.

  • Dlaczego warto wybrać żaluzje VELUX?

   Żaluzje VELUX zapewniają pełną kontrolę nad światłem docierającym do pomieszczenia, ponieważ listwy nie mają żadnych otworów i mogą być ustawione pod dowolnym kątem — nawet kiedy okno jest otwarte. Żaluzje są optymalnym rozwiązaniem do pomieszczeń, gdzie zależy Ci na regulacji ilości i kierunku docierającego z zewnątrz światła. Jest to rozwiązanie zacieniające o prawdopodobnie największych możliwościach regulacji. Przy zupełnym zamknięciu żaluzje zapewniają bardzo wysoki stopień zaciemnienia. Kiedy żaluzje są otwarte, zapewniają z kolei pełne spektrum efektów świetlnych dzięki swojemu unikalnemu mechanizmowi pochylenia listew.

   Z uwagi na fakt, że są one wykonane z aluminium i wyposażone w boczne prowadnice, są łatwe w czyszczeniu i są idealnym rozwiązaniem do każdego pomieszczenia, w którym jest wysoki poziom wilgotności, czyli do łazienek i kuchni. W celu skuteczniejszej ochrony przed nagrzewaniem można je zastosować w połączeniu z zewnętrznymi markizami VELUX. Roleta tego rodzaju jest dostępna w dziewięciu klasycznych kolorach i jest dopasowana wyłącznie do okien dachowych VELUX.

  • Czy można zastosować rolety zaciemniające w połączeniu z innymi roletami?

   Tak, rolety zaciemniające mogą być zastosowane w połączeniu z markizami, co zapewnia dodatkową ochronę przed nagrzewaniem oraz w połączeniu z moskitierami, które uniemożliwiają owadom dostanie się do wnętrza. Należy jednak zwrócić uwagę, że nie można stosować rolet sterowanych elektrycznie w połączeniu z roletami zasilanymi solarnie.

  • Kiedy warto wybrać rolety plisowane?

   Rolety plisowane VELUX zapewniają doskonałą kontrolę ilości światła dziennego wpadającego do pomieszczenia. Roleta dostępna jest z górną i bocznymi prowadnicami w kolorze aluminium lub białym i umożliwia osiągnięcie kolorowych i niepowtarzalnych efektów świetlnych, które mogą stanowić uzupełnienie wystroju wnętrza w danym pomieszczeniu. Dzięki rolecie plisowanej można również z łatwością regulować ilość docierającego z zewnątrz światła — można ustawić ją w dowolnym miejscu w oknie, ponieważ nie jest ona przymocowana ani do jego górnej, ani do dolnej części. Dlatego nazywamy ją roletą „lotną”. Cecha ta umożliwia zapewnienie prywatności użytkownikom pomieszczenia oraz jeszcze skuteczniejszą kontrolę nad docierającymi do niego promieniami słonecznymi. Jest to rozwiązanie idealne do pokojów dziennych i jadalni.

  • Kiedy warto wybrać rolety zaciemniająco-plisowane?

   Roleta zaciemniająco-plisowana to połączenie w jednym produkcie rolety zaciemniającej i plisowanej. Rolety zaciemniające zostały wykonane z odpornego na zabrudzenia poliestru wzmocnionego od tyłu aluminium zatrzymującym ciepło wewnątrz pomieszczenia zimą i odbijającym światło słoneczne latem. Roleta plisowana przymocowana u dołu rolety zaciemniającej pozwoli Ci dopasować ilość wpadającego światła. Roleta 2 w 1, czyli zaciemniająco-plisowana roleta VELUX, to idealne rozwiązanie do każdego pomieszczenia, w którym potrzebujesz elastycznego połączenia zaciemnienia z przygaszonym, miękkim oświetleniem rolety plisowanej, czyli np. do sypialni i pokojów telewizyjnych. Rolety zaciemniająco-plisowane są wykonane specjalnie z myślą o oryginalnych oknach dachowych VELUX.

  • Kiedy warto wybrać Energooszczędna roleta zaciemniająca FHC?

   Energooszczędna roleta zaciemniająca FHC VELUX to połączenie eleganckiego wyglądu i klasycznych plisowanych rolet. Aluminiowa powłoka zapewnia dodatkową izolację termiczną. Roleta podwójnie plisowana umożliwia osiągnięcie efektu przytłumionego oświetlenia, a zimą dodatkowo ogranicza wychładzanie się pomieszczenia. Można ją umiejscowić w dowolnym miejscu okna. Poprawia komfort użytkowania pomieszczenia i jego parametry cieplne, przez co jest doskonałym rozwiązaniem wspomagającym oszczędzanie energii. Energooszczędna roleta zaciemniająca FHC doskonale sprawdzają się w sypialniach. Energooszczędna roleta zaciemniająca FHCe są wykonane specjalnie z myślą o oryginalnych oknach dachowych VELUX.

  • Co muszę wziąć pod uwagę, rozważając zakup moskitiery VELUX?

   Głównym celem moskitiery VELUX jest zatrzymanie wszystkich nieproszonych gości — much i innych owadów, co równocześnie pozwala cieszyć się domownikom świeżym powietrzem docierającym do wnętrza przez otwarte okno dachowe. Moskitiery VELUX zakrywają cały otwór okienny i są wykonane z trwałej, przezroczystej siatki, która nie przesłania widoku. Są zatem dwie kwestie, o których należy pamiętać podczas wyboru moskitiery VELUX.

   1. Jeżeli dodatkowo chcesz mieć możliwość regulowania ilości docierającego do pomieszczenia światła, potrzebny będzie jeszcze jeden rodzaj rolety. Moskitiery VELUX można swobodnie stosować łącznie z innymi roletami VELUX w celu regulowania dopływu światła dziennego.

   2. Moskitiera VELUX jest montowana na ścianie wewnętrznej, a nie bezpośrednio na oknie. Zamawiając moskitierę, należy zmierzyć szerokość otworu okiennego w ścianie wewnętrznej, aby wyszukać odpowiedni rozmiar moskitiery. Moskitiery dostępne są w różnych szerokościach oraz w następujących trzech długościach: 1600 mm, 2000 mm i 2400 mm. Wysokość jest regulowana. Szerokość nie podlega regulacji. Jeżeli w oknie znajdują się elementy poziome, konieczny będzie zakup dwóch moskitier. Uwaga: W większości przypadków konieczne jest skrócenie moskitiery tak, aby jej długość pasowała do wysokości danej wnęki okiennej. Produkt jest dostarczany wraz ze stosownymi instrukcjami.