ITZALA

Itzala.pl

Dostawa
Darmowa dostawa prosto do Twojego domu
0
Oryginalne rolety VELUX oszczędż 15%
Oficjalny dystrybutor VELUX
rolety-zaciemniające-na-dobry-sen-velux-itzala

Jak wybrać rolety zaciemniające do okien dachowych w sypialni

Sypialnia powinna być doskonałym azylem dla uciekających w kamienny sen. Powinno być w niej cicho i chłodno, a na pewno ciemno, kiedy organizm domaga się wytchnienia.

Niestety światło słoneczne często zakłóca spokojny sen, szczególnie w środku lata, gdy dni są najdłuższe.

Światło słoneczne jest silnym czynnikiem stymulującym w dobowym cyklu snu i czuwania regulowanym przez mózg. Nawet jeśli oczy są zamknięte, światło słoneczne docierające do pokoju sygnalizuje mózgowi, że jest dzień, co zakłóca umiejętność przejścia w fazę snu głębokiego.

Również sztuczne światło może przeszkadzać w należytej regeneracji sił, zwłaszcza jeśli mieszka się w tętniącym życiem mieście. Okna dachowe tylko potęgują efekty przenikania światła.

Tymczasem rolety zaciemniające pozwalają przekształcić pokój w prawdziwą świątynię spania. Tłumią strumień światła jaskrawego i ograniczają negatywny wpływ promieni ultrafioletowych.

Ze względu na doskonałe właściwości kontrolowania światła rolety zaciemniające są idealne dla osób z zaburzeniami snu, osób dbających o prywatność oraz tych, którzy pracują w nocy i muszą się regenerować w ciągu dnia.

3 rady pozwalające wybrać idealne rolety zaciemniające

Dlatego tak wiele osób montuje na swoich oknach rolety zaciemniające i podobne systemy. Najlepsze rolety zaciemniające mogą pomóc wytworzyć całkowitą ciemność, nawet gdy światło wdziera się do środka wszelkimi możliwymi szczelinami. Oto 3 rady pozwalające wybrać idealne rolety zaciemniające do okien w sypialni.

  1. Materiał: Jeśli zależy Ci na doskonałym rozwiązaniu, rodzaj materiału, z którego wykonano rolety zaciemniające, ma znaczenie. Większość rolet zaciemniających wykonana jest z poliestru, który jest lekkim i skutecznym tworzywem. Jednak rolety zaciemniające różnią się między sobą powłoką tego materiału. Na przykład rolety Itzala powleczone gumą, która blokuje światło, wciąż przepuszczają smużki światła. Aby uzyskać efekt pełnego zaciemnienia, należy szukać rolet z powłoką aluminiową.

     

  2. Odpowiednie dopasowanie: Aby zablokować jak najwięcej światła, upewnij się, że rolety zaciemniające doskonale wpasowują się w kształty okien. Itzala oferuje rolety zaprojektowane specjalnie pod wymiary okien VELUX, FAKRO, Dakstra, Keylite, Dakea i RoofLite. Standardowe rolety nie będą dokładnie pasować do kształtów okien, co nie ma wielkiego znaczenia pod względem wyglądu, ale ma duży wpływ na stopień zaciemnienia.

     

  3. Wybór najlepszego koloru: Rolety zaciemniające do okien dachowych — mimo że nie rzucają się w oczy — mogą silnie rzutować na nastrój i estetykę pomieszczenia. Wybierz kolor, który najlepiej pasuje do klimatu i stylu Twojej sypialni. Jeśli unikasz jaśniejszych odcieni z obawy o ich skuteczność, przestań. Rolety zaciemniające skutecznie blokują wpadające światło niezależnie od swoich kolorów.

 

Odkryj najlepsze rolety zaciemniające do okien dachowych

Okna dachowe do dachów płaskich i spadzistych często przepuszczają więcej światła niż okna tradycyjne ze względu na orientację. Naturalne światło może być wspaniałe w ciągu dnia, kiedy jest się w ruchu, lecz kłopotliwe w nocy i wczesnym rankiem, gdy potrzebne jest wyciszenie.

Rolety zaciemniające VELUX stanowią pożądane rozwiązanie w przypadku świetlików lub montażu okien nad sypialnią w dachu spadzistym. Rolety zaciemniające do okien dachowych nie tylko zapewniają efekt całkowitego zaciemnienia, ale także zmniejszają zyski i straty ciepła. Również rolety zaciemniające Itzala stanowią niedrogi środek sterowania światłem dziennym przedostającym się do sypialni oknami dachowymi.

Dowiedz się więcej o dostępnych roletach zaciemniających i stwórz idealne wnętrze do regenerującego odpoczynku.

Kup rolety zaciemniające

I-x